12 Kasım 2014 Çarşamba

AVRASYA MARATONU'NDA ADIMADIM'LA OMURİLİK FELÇLİLERİ İÇİN KOŞUYORUM..

Desteğinizi istiyorum.. çok kolayca, güzel bi iş yapma şansımız var.  Nasıl mı?
Bu Pazar günü Avrasya Maratonu’nda koşuyoruz. Ama bu kez her zamanki gibi değil, farklı bir amaç için; “iyilik peşinde” koşuyoruz..
İlk kez oğlum, Ali Efe’miz doğduğunda, hayatımızda “çocuk arabası” döneminin başlamasıyla tanıştım tekerlekli hayatla. Oğlumuz ayaklanana kadar aşağı yukarı hepimizin yaşadığı “mecburi tekerlekli hayat” beni ciddi anlamda düşündürmeye başladı, onlar için; yani bizim gibi o tekerlekleri işi bitince katlayıp kenara bırakabilecek kadar şanslı olmayanlar için.. Şehirlerimizin, hayatlarımızın, en basit aktivitelerimizin onlar için ne kadar zor olduğuyla ilgili –kara kara- düşünmeye başladım. Kendime şu ana kadar farketmediğim şeyleri neden farketmediğim konusunda kızarak, ama daha önemlisi “Bundan sonra neler yapabilirim?” motivasyonuyla.
..ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Gönüllüsü oldum.
Son bir yıldır katıldığım yarışları ADIMADIM oluşumu (www.adimadim.org) şemsiyesi altında koşarak Türkiye Omurilik Felçliler Derneğine (TOFD) yardım etmeye çalışıyorum. Kuruluşundan bu yana 3.500 yardımseverlik koşusu ile 43.000 bağışçıdan 6.100.000 TL bağış toplandı, ve bu sayede 999 engellinin ve tabii ailesinin hayatı değişti.
16 Kasım Pazar günü ADIM ADIM grubuna dahil olarak, İstanbul’da düzenlenen Avrasya Maratonu’na katılarak, 15km koşacağım. Amacım yürüyemeyen, koşamayan ve maddi imkanı kısıtlı olan arkadaşlarımıza tanesi 2,400 TL olan birer akülü sandalye alarak onların da harekete geçebilmesine yardımcı olmak. Eğer bu kişilere destek olmak istiyorsanız sizlerden ricam şimdi 5 dakikanızı ayırarak aşağıdaki hesap numarasına gönlünüzden geçen miktarda bir bağışta bulunmanız. TOFD Dernek statüsünde olduğu için şirket adına yapacağınız bağışlar vergiden düşülebilecektir.
Açıklamayı aşağıdaki gibi yapabilirseniz takibi daha kolay olur ve kaç sandalye aldığımızı daha kolay izleyebiliriz.

AÇIKLAMA: ”AA, Koşucu adının Baş Harfi_Soyadının 4 harfi, Bağışçı Ad/SOYAD”
ÖRNEK: “AA, BUNAL, Bağışçı Adı ”
Banka: Garanti Bankası, Üstbostancı Şubesi (Şb. Kodu 356)
Alıcı Adı: Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği
Hesap no (TL): 6297744 , IBAN No: TR91 0006 2000 3560 0006 2977 44
Paypal ile ödeme
http://www.adimadim.org/paypal/
Bakalım bu sene kaç sandalye alabileceğiz?
Bankaya gönderdiğiniz miktarı bana e-maille bildirebilirseniz ben de takip edebilirim. Bana göndereceğiniz bu mail’de adınızın ve bağışınızın açıklanmasını istemediğinizi belirtirseniz bu bilgi kesinlikle benim tarafımdan açıklanmayacaktır.
İlginiz için çok teşekkür ederim. Hepinize neşeli ve daha da önemlisi sağlıklı günler dilerim.
En gönülden saygı, sevgi ve selamlarımla..
Burak Ünaldı

0 yorum:

Yorum Gönder